Zdrowie
Co się stanie, kiedy aktywności seksualnej będzie zbyt dużo?

Co się stanie, kiedy aktywności seksualnej będzie zbyt dużo?

Aktywność seksualna oddziałuje korzystnie na stan naszego zdrowia. Wspiera układ odpornościowy i krwionośny, poprawia nasze samopoczucie, wzmacnia więzi z partnerem i zwiększa odczuwaną podczas stosunku przyjemność. Niestety może się czasami okazać, iż w naszym związku aktywności seksualnej będzie zbyt dużo.

Co się dzieje w naszym organizmie, kiedy aktywność seksualna pojawia się zbyt często?

Skurcze mięśni

Jeżeli w czasie aktywności seksualnej lubimy korzystnie z wielu bardzo wymagających pozycji, po pewnym czasie możemy zacząć odczuwać oznaki zmęczenia. Partie mięśni, które ciągle są napinane, na pewno szybko dadzą o sobie znać. Najlepszym rozwiązaniem będzie pozwolenie sobie na odpoczynek albo poszukanie najwygodniejszej pozycji, w której nie będziemy musieli aż tak ciężko pracować. Skurcze winny wówczas odpuścić.

Obrzęk, ból i obtarcia

Te dolegliwości są pośrednio związane z przykładem podanym jako pierwszy, ponieważ od zbytniego zmęczenia możemy zacząć odczuwać skurcze. Kiedy aktywności seksualnej będzie nazbyt dużo, w okolicy członka możemy zacząć odczuwać z samego początku pewien dyskomfort, a po pewnym czasie również dolegliwości bólowe. Naturalnie w czasie stosunku seksualnego kobiety produkują większe ilości śluzu, który stanowi wystarczające nawilżenie. Niemniej jednak w wypadku zbyt częstego seksu może się przytrafić, iż tego śluzu po prostu zabraknie. Członek jest wówczas narażony na ciągłe obtarcia, które po czasie mogą powodować dolegliwości bólowe i obrzęki. Najlepiej będzie w takim przypadku zrezygnować na pewien czas z aktywności seksualnej i pozwolić sobie na odpoczynek.

Zbyt dużo seksu a kłopoty z erekcją

Jedną spośród najczęściej występujących przypadłości u panów to problemy z erekcją. Plemniki muszą mieć trochę czasu, żeby mogły się wytworzyć, aby w czasie stosunku seksualnego mógł pojawić się pełny wytrysk. Dlatego razem z kłopotami z erekcją, pojawiają się również problemy ze szczytowaniem. Jeżeli zależy nam bardzo na satysfakcjonującej aktywności seksualnej, możemy pokusić się o używacie leków wspomagających erekcję. Warto, abyśmy zdecydowali się na Viagrę albo Kamagrę, które wywołują rozkurcz mięśni zlokalizowanych w prąciu, przywracają erekcję i umożliwiają czerpanie radości z nawet kilkugodzinnej aktywności.

Zmęczenie

Jeżeli lubimy bardzo aktywność seksualną i uprawiamy ją nawet kilka razy dziennie w ciągu dnia, to wcześniej czy później będziemy przemęczeni. W czasie współżycia w naszym organizmie uwalniany jest kortyzol i adrenalina, a one odpowiadają za przyspieszenie akcji serca i za uwolnienie glukozy. Po kilku stosunkach dochodzi do całkowitej utraty energii, która mogłaby zostać spożytkowana na coś zupełnie innego. Nic zatem dziwnego, iż po upływie pewnego czasu będziemy już zbyt zmęczeni i nie będziemy mieć na nic chęci.

Spadek libido

Po wielu często odbywających się stosunkach zauważymy z pewnością, iż nasza chęć na uprawianie seksu zaczyna maleć. Nic w tym dziwnego, a tym bardziej też niepokojącego. Po prostu, nasz organizm pragnie nas poinformować, iż jego pragnienia zostały na pewien czas zaspokojone i nie potrzebuje on nowych zbliżeń. Kiedy już odpoczniemy, wkrótce z pewnością znowu zapragniemy namiętności, zaś nasze libido będzie mogło wrócić do stanu wyjściowego.

Uszkodzenia w obrębie nerwów

W czasie uprawiania seksu, powinniśmy pamiętać o zachowaniu różnorodności i pieszczeniu wszelkich części ciała. Stosunek nie powinien ograniczać się wyłącznie do stymulowania pochwy i penisa. Jeżeli będziemy się wielokrotnie kochać i stymulować za każdym razem w takim samym miejscu, może dochodzić do uszkodzeń w obrębie nerwów