Potencja
Częste urazy seksualne.

Częste urazy seksualne.

Przyjemne doznania odczuwane w trakcie współżycia mogą nagle przemienić się w prawdziwy koszmar. Nasza fantazja seksualna i kreatywne podejście do seksu, może spotęgować przyjemność, jednak w wielu przypadkach może doprowadzić również do nieprzyjemnych urazów i bólu. Podczas stosunku niekiedy pary cierpią z powodu złamań, otarć, rozdarć, czasem zdarzają się nawet infekcje. Seks nie jest więc zawsze czynnością przyjemną i uszczęśliwiającą nas, niekiedy może się on zmienić w niemiłe doświadczenie, które zmieni nasze podejście do intymnych zbliżeń. Czasem łóżkowe igraszki kończą się na wizycie u lekarza, kiedy to właśnie pomoc specjalisty okazuje się niezbędna. Urazy wynikające ze zbyt intensywnego seksu są dosyć często występującym zjawiskiem. Co może nam się przydarzyć w trakcie seksu i jakie urazy są najczęściej spotykane?

Rozdarcie pochwy

Bardzo częstym urazem powstającym u kobiet jest rozdarcie pochwy. Ostry seks może niekiedy wywoływać krwawienie albo bardzo silny ból, ciężki do zniesienia podczas penetracji. Najczęściej jest on wynikiem zbyt słabego nawilżenia pochwy. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Przede wszystkim mężczyzna powinien nieco zwolnić z całym zbliżeniem, poświęcić więcej uwagi partnerce. Warto przedłużyć grę wstępną, tak aby kobieta miała czas się odpowiednio podniecić, a co za tym idzie, jej pochwa uzyska wtedy wystarczającą wilgotność. Można również sięgnąć po lubrykant, czyli środek nawilżający. W przypadku kiedy doszło już do zerwania, trzeba koniecznie na jakiś czas zrezygnować z seksu. Należy zadbać o higienę, polecane są także żele albo maści, mające na celu przyspieszenie gojenia się rany. W sytuacji, kiedy rana jest dosyć duża, wówczas należy udać się do ginekologa.

Złamanie penisa

Mężczyźni uprawiający ostry seks, niekiedy cierpią z powodu złamania penisa. Co ciekawe, w członku nie ma kości, jednak w dalszym ciągu można go złamać, z tego względu, iż są w nim obecne tkanki. W trakcie wzwodu wypełniają się one krwią, a podczas zbyt intensywnego seksu może dojść do ich rozerwania. Takiemu urazowi towarzyszy charakterystyczne trzaśnięcie, silny ból i pojawienie się siniaków. W przypadku tego razu należy jak najszybciej udać się do lekarza, niezbędna jest operacja, a także rekonwalescencja. Okres rekonwalescencji  trwa ok. 6 tygodni i w tym czasie należy zachować wstrzemięźliwość seksualną. Chcąc uniknąć złamania penisa, radzi się zrezygnować z gwałtownego zginania penisa.

Urazy kręgosłupa

Pewne pozycje seksualne, mogą także doprowadzić do urazów kręgosłupa albo bólów pleców. Niekiedy może dojść bowiem do nadciągnięcia mięśni, zwłaszcza jeśli pozycje te są bardzo zaawansowane i trudne do osiągnięcia. Po doznaniu urazu najlepiej jest przyłożyć do pleców lód. W przypadku naciągniętego mięśnia dobrze sprawdzi się plaster rozgrzewający.

Zakleszczenie penisa

Innym urazem dosyć rzadko spotykanym jest zakleszczenie penisa. Kobiety cierpią czasem na pochwicę, która polega na mocnych skurczach pochwy, a zaburzenie to ma podłoże emocjonalne. Jeśli do napadu dojdzie, kiedy członek będzie już w pochwie, wówczas mężczyzna nie będzie w stanie wyciągnąć z niej penisa. Zakleszczenie spowodowane jest strachem ze strony kobiety, może on wynikać z różnych przyczyn. Niekiedy kobieta boi się nieplanowanej ciąży, ponadto pochwica wynika czasem z braku poczucia bezpieczeństwa, pewnych traumatycznych przeżyć czy wychowania. W celu uwolnienia się z zakleszczenia niezbędna okazuje się pomoc lekarza. Poda on środki rozkurczające, gdyż kobieta nie potrafi samowolnie rozkurczyć mięśni.